oficjalny serwis samorządowy 14 grudnia 2017. imieniny: Alfred, Izydor
strona główna Biuletyn Informacji Publicznej polska wersja english version
Aktualności
Uczniowskie Oskary, czyli nagrody Wójta Gminy Jaktorów – rozdane
Kolejny raz, spośród młodzieży klas trzecich gimnazjum oraz uczniów klas szóstych szkół podstawowych w Jaktorowie i Międzyborowie, zostali wyłonieni najwybitniejsi w trzech kategoriach. Wyboru dokonało grono pedagogiczne oraz Gimnazjalna Rada Gminy. Dyplomy i nagrody, ufundowane i wręczone przez p. Macieja Śliwerskiego, powędrowały do uczniów wyróżniających się w sporcie, uzdolnionych artystycznie oraz osiągających spektakularne wyniki w nauce.

W Gimnazjum im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Jaktorowie, w kategorii „Mózg Roku”, ten zaszczytny tytuł otrzymało 2 uczniów - Piotr Sosiński i Aleksandra Pluta.
Obydwoje są tegorocznymi Laureatami kuratoryjnego konkursu z historii. Ola ma wyróżnienia w powiatowym konkursie historycznym i międzyszkolnym dotyczącym 1050. rocznicy Chrztu Polski. Dodatkowo jest to bardzo dobra zawodniczka w piłce ręcznej i oddana wolontariuszka. Reprezentowała szkołę w Poczcie Sztandarowym.
Piotr ma najwyższy wynik z egzaminów gimnazjalnych, średnią z przedmiotów - 5,83. Otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg” i zajął II miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego. Udzielał się w wolontariacie i Gimnazjalnej Radzie Gminy. Występował z powodzeniem w konkursach recytatorskich m.in. w Stawisku i Żakowskim oraz w grupie teatralnej „Porfirion”, z którą zdobył II miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Młodych Teatrów.

W kategorii „Dusza Artystyczna” - nagrodzona została Elżbieta Adamczyk.
Przez 3 lata nauki w gimnazjum angażowała się we wszystkie uroczystości szkolne i środowiskowe. Występowała np. w Wieczornicach, Dniu Patrona, z okazji Dnia Niepodległości. Posiadając zdolności recytatorskie, brała udział w konkursie Żakowskim i w Warszawskiej Syrence, zajmując wysokie miejsca.

W kategorii „Sportowiec Roku” zwycięskie podium przypadło Patrycji Jasieńków i Sylwii Pindor.
Patrycja kilkakrotnie uznana została za najlepszą zawodniczkę drużyny Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej, wywalczając I oraz II miejsca na powiatowych i międzypowiatowych zawodach. Powołana do kadry Mazowsza w 2015r. Jej mocną stroną są również biegi przełajowe.
Sylwia zaś większe sukcesy zanotowała w przełajach, m.in. zajmując I miejsca w XVIII i XIX Otwartych Mistrzostwach Powiatu Grodziskiego. Jest też zawodniczką drużyny piłki ręcznej, z którą zajęła np. II m-ce w międzypowiatach.

Ze szkoły podstawowej miano „Sportowca Roku” uzyskały 3 świetne zawodniczki, które – mimo młodziutkiego wieku, mogą pochwalić się wielkimi sukcesami. Są to: Anna Sołtysek, Nicole Dziuba i Maja Palczewska.
Dziewczęta zajmowały czołowe miejsca w biegach przełajowych, sztafetach na powiatach i międzypowiatach, w Międzypowiatowym Finale Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Ania została uznana za najbardziej wszechstronnego sportowca SP w Jaktorowie i może się też poszczycić m.in. zajęciem I miejsca w Mistrzostwach PSZS w Grodzisku Mazowieckim w Piłce Ręcznej przez 3 kolejne lata.
Nicole i Maja też są złotymi szczypiornistkami, jednymi z najszybszych biegaczek w przełajach, a dodatkowo Maja podchwyciła „męski” sport i zajęła I miejsce na turnieju w piłkę nożną w Grodzisku Mazowieckim, a III w czwórboju w Adamowiźmie.

Duszą artystyczną” została Daria Nowak. Uczennica utalentowana muzycznie i recytatorsko. Zajęła np. II m-ce w Powiatowym Festiwalu Piosenki Międzynarodowej w Międzyborowie i uczestniczyła w II etapie Warszawskiej Syrenki.

W kategorii „Mózg Roku” - wyróżnione zostały dwie uczennice, osiągające bardzo wysokie średnie w nauce, uzdolnione matematycznie i osiągające już sukcesy w „Kangurku” - konkursie z tego przedmiotu. Są to: Ewa Dąbrowska i Zuzanna Zioło.Nagrody Wójta 2017” dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Józefa Jagielskiego i Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Międzyborowie rozdane zostały w trzech kategoriach: „Mózg roku”, „Dusza artystyczna roku” i „Sportowiec roku”.

W Szkole Podstawowej im. Józefa Jagielskiego w Międzyborowie nagrody otrzymali:

Michalina Koza w kategorii „Sportowiec roku”. Uczennica reprezentowała szkołę w licznych zawodach sportowych osiągając bardzo wysokie wyniki:
I miejsce - powiatowy finał w mini piłkę nożną dziewcząt SP, I miejsce - międzypowiatowy finał w mini piłkę nożną dziewcząt SP i tytuł najlepszej zawodniczki turnieju, V miejsce - Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej SP i tytuł najlepszej zawodniczki turnieju, I miejsce w zawodach międzyszkolnych „Rugby Tag” w Sochaczewie, II miejsce w Turnieju Półfinałowym Szkolnej Ligi Rugby Tag w Sochaczewie, I miejsce w powiatowym Finale Mini Piłki Siatkowej dziewcząt, II miejsce w Halowych Mistrzostwach Mazowsza w Piłce Nożnej Kobiet kat. u-13 w Piastowie, III miejsce w Halowych Mistrzostwach Mazowsza w Piłce Nożnej kobiet kat. u-16 w Grodzisku Mazowieckim. Michalina to zawodniczka Kadry Mazowsza w piłce nożnej

Aleksandra Szmajkowska w kategorii „Dusza artystyczna roku”. Osiągnięcia Oli to min.: II m-ce w kat. zespół (występ z chórem) oraz III m-ce w kat. zespół (występ w duecie) w XII Powiatowy Festiwalu Piosenki "Śpiewaj razem z nami" w Grodzisku Mazowieckim, I miejsce w etapie powiatowym konkursie piosenki "Piosenka nie zna granic" w Międzyborowie.

Maria Koźbiał w kategorii „Mózg roku”. Osiągnięcia Marysi to min: laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci Bohaterowie przeszłości”, laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Eko-planeta”, laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Olimpus” z języka angielskiego, II m-ce w gminnym etapie konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”, I m-ce w międzypowiatowym „Konkursie z wiedzy o Henryku Sienkiewiczu”, II m-ce w Konkursie Piosenki Międzynarodowej w Międzyborowie.

W Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Międzyborowie nagrody otrzymali:

Patrycja Obierek w kategorii „Sportowiec roku”. Patrycja reprezentowała szkołę w bardzo wielu zawodach sportowych osiągając bardzo wysokie wyniki. Powołania do kadry Mazowsza w siatkówce kobiet 2014-2016, Ogólnopolskie turniej Nadziei Olimpijskich z kadrą Mazowsza - 5 miejsce, Ogólnopolskie turniej siatkówki młodziczek w Międzyborowie - 5 miejsce, Ogólnopolskie turniej siatkówki młodziczek w Śmiglu - 2 miejsce, Zwycięstwa w zawodach powiatowych w siatkówce młodziczek w latach 2015-2017.

Zuzanna Musioł w kategorii „Dusza artystyczna roku”. Zuzanna to wyjątkowo utalentowana plastycznie dziewczyna. Jej Prace zostały docenione w szeregu konkursach. Międzynarodowy konkurs „Jan Paweł II w oczach dziecka” - 1 miejsce, Ogólnopolski konkurs „TĘCZA” - 2 miejsce, Ogólnopolski konkurs „Kocham Polskę…”- nagroda im. W. Ślewińskiego, Ogólnopolski konkurs „Kocham Polskę…”(2015)- nagroda Prezydenta RP, Powiatowy konkurs o Żołnierzach Wyklętych - wyróżnienie, konkurs w Studzieńcu „Wieś spokojna, wieś wesoła” - 1 i 3 miejsce, Ogólnopolski konkurs organizowany przez wicemarszałka sejmu p. Tyszkę - nagroda

Jakub Szmajkowski w kategorii „Dusza artystyczna roku”. Kuba osiągnięcia to min: Konkurs recytatorski „Warszawska Syrenka” ; Et. gminny - 1 miejsce, Et. wojewódzki – wyróżnienie, XVI Żakowski konkurs Recytatorski; Et. międzypowiatowy - 3 miejsce, XII Konkurs Recytatorski im. J. Iwaszkiewicza; Et. wojewódzki - 2 miejsce, powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej" Śpiewać każdy może”- III miejsce w kat. Gimnazjum, udział w programach artystycznych, akademiach, apelach na terenie szkoły.

Patrycja Krupa w kategorii „Dusza artystyczna roku”. Sukcesy Patrycji to min: powiatowy konkurs „Solo duo trio”- 3 miejsce, Wigilia z Młodzieżowego Centrum Kultury („Królowa Śniegu” - Gerda) – występowanie, Ogólnopolski „Bemowski Turniej Taneczny”- 2 miejsce (formacja), Flasz Mob na Targach Sportowych w Expo Warszawa, Ogólnopolski konkurs „Bemowskie Dni Tańca” - 3 miejsce (formacja).

Kamil Kwiatkowski w kategorii „Mózg roku”. Sukcesy Kamila to min: średnia ocen na koniec gimnazjum: 5,40, udział w konkursie kuratoryjnym z: fizyk, chemii, matematyki; et szkolny i rejonowy, powiatowy konkurs z matematyczny; et szkolny, półfinał, finał - 2 miejsce, powiatowy konkurs matematyczny „Odkrywcy” - 2 miejsce, powiatowy konkurs matematyczny „Dni Matematyki” - 1 miejsce, uczestniczenie w programie stypendialnym dla uczniów szczególnie uzdolnionych 3 lata z rzędu.

Kacper Mińkowski w kategorii „Mózg roku”. Kacper dokonał rzeczy niemożliwej na egzaminie gimnazjalnym. Jego wynik powala na kolana i wygląda imponująco: język polski - 100%, historia, wos - 97% , matematyka 100%, przedmioty przyrodnicze - 100%, język angielski (podstawa i rozszerzenie) 100% , średnia ocen na koniec gimnazjum: 5,72. Dodatkowo uczeń ma na swoim koncie bardzo dużo sukcesów w konkursach: I miejsce w powiatowym Konkursie Ortograficznym o Złote Pióro Starosty Grodziskiego w Milanówku , II miejsce powiatowym Konkursie "Jedynkowe potyczki z językiem polskim" w Żyrardowie, I miejsce drużynowo w VI edycja powiatowego Konkursu Matematycznego "Odkrywcy 2016", I miejsce w kat. klas II gimnazjum w VII edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego "Dni matematyki" w Osuchowie, II miejsce drużynowo w Powiatowym Konkursie Matematycznym w Osuchowie 2017.

Aleksandra Osuchowska w kategorii „Mózg roku”. Ola to bardzo cicha i skromna uczennica, wyróżniająca się wielką pracowitością, uwielbiająca czytać książki. Na koniec roku szkolno 2015/2016 Jej średnia wynosiła 5,62%, a w bieżącym roku szkolnym 2016/2017 uzyskała 5,87%. Dodatkowo zajęła I miejsce Powiatowym Konkursie Matematycznym „Odkrywcy”.

Krystian Fikus w kategorii „Sportowiec roku”. Uczeń reprezentował szkołę w licznych zawodach sportowych osiągając bardzo wysokie wyniki: I miejsce w powiatowym finale XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej, VII miejsce w wojewódzkim etapie Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej.

Wszystkim wymienionym i wyróżnionym uczniom należą się ogromne gratulacje i jednocześnie życzenia dalszych sukcesów. Do zdobywania tych zaszczytnych tytułów i nagród w kolejnych latach droga otwarta, więc zachęcamy do rywalizacji.

Joanna Sobczyńska
Łukasz Frączek


« powrót