oficjalny serwis samorządowy 14 grudnia 2017. imieniny: Alfred, Izydor
strona główna Biuletyn Informacji Publicznej polska wersja english version
Aktualności
W sobotę 11 listopada b.r. w gminie Jaktorów tak jak w całej Polsce odbyły się uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Rozpoczęły się Mszą świętą w Intencji Ojczyzny o godz. 10.00 w kościele Świętej Rodziny w Jaktorowie. Na mszy która zgromadziła licznych mieszkańców byli też nauczyciele i uczniowie ze sztandarami szkół, druhowie z OSP Jaktorów.
Po Mszy św. nastąpił występ uczniów miejscowej Szkoły Podstawowej. Następnie delegacja szkoły wraz z osobami towarzyszącymi złożyła kwiaty na grobie Nieznanego Żołnierza na miejscowym cmentarzu.

W Międzyborowie uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.30 apelem i przysięgą strzelców JS 4142 Międzyborów. Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe druhów OSP Międzyborów, uczniów i nauczycieli z miejscowych szkół, harcerzy z Hufca ZHP Jaktorów oraz Orkiestry Międzyborów. Następnie wszyscy udali się do kościoła gdzie odbyła się uroczysta Msza święta a po niej jak co roku nastąpiło złożenie kwiatów przy krzyżu powstańców z 1863 roku na Wydmach międzyborowskich.
Po złożeniu kwiatów nastąpił krótki występ uczniów i odśpiewano wspólnie z kilka pieśni patriotycznych.« powrót