oficjalny serwis samorządowy 14 grudnia 2017. imieniny: Alfred, Izydor
strona główna Biuletyn Informacji Publicznej polska wersja english version
Aktualności
UWAGA DZIKI

Na terenie naszej gminy występuje duża populacja dzików. Można je spotkać w centrach naszych miejscowości, w zwartej zabudowie. Locha z małymi, która potrzebuje w tym czasie dużo pożywienia wkracza między nasze domostwa w poszukiwaniu łatwej zdobyczy.

Mieszkańcy wyrzucają odpadki z kuchni: obierki, nadgniłe owoce, warzywa, które są dla nich przysmakiem. Kompostowniki bez ogrodzenia, zachęcają wręcz te zwierzęta do odwiedzin naszych posesji. Nie ma też przeszkody gdy ogrodzenie ma już swój wiek, również potrafią je staranować, gdy poczują za nim ziemniaki, owies lub odpadki.

Prosimy zabezpieczać kompostowniki tak aby dzikie zwierzęta nie miały łatwego do nich dostępu. Należy zadbać o solidne ogrodzenie. Prosimy zwrócić szczególną uwagę na matkę z małymi, gdyż stanowi duże zagrożenie dla ludzi a szczególnie dla dzieci, które obecnie mają wakacje i jest ich więcej na świeżym powietrzu bez dozoru.

Zagrożone są również nasze domowe zwierzęta psy. Jeśli spotkamy dziki na swojej drodze nie należy krzyczeć, drażnić, podchodzić, spuszczać psów ze smyczy.

« powrót