oficjalny serwis samorządowy 22 stycznia 2018. imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
strona główna Biuletyn Informacji Publicznej polska wersja english version
Aktualności
XVIII Otwarty Turniej Jednego Wiersza im. Ziemowita Skibińskiego „Srebrna Szyszka” w Międzyborowie

20 maja br. odbędzie się w Międzyborowie XVIII Otwarty Turniej Jednego Wiersza im. Ziemowita Skibińskiego „Srebrna Szyszka”. Nagrody w Otwartym Turnieju są znaczne: I miejsce - 700 zł; II miejsce - 400 zł; III miejsce - 200 zł i wyróżnienia po 100 zł. Organizatorami są: Związek Literatów Polskich, Wójt Gminy Jaktorów, Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Międzyborowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Wydm Międzyborowskich. W konkursie może wziąć udział każdy piszący, członkowie ZLP i SPP także, wystarczy przyjechać do Międzyborowa 20 maja z wydrukiem swojego wiersza.

Otwarty Turniej Jednego Wiersza „Srebrna Szyszka” narodził się w Międzyborowie w 2000 roku. Jego pomysłodawcą i organizatorem jest Jerzy Jankowski - poeta, dziennikarz, nauczyciel, wiceprezes Oddziału Warszawskiego Związku Literatów Polskich, członek Zarządu Głównego ZLP, który zawodowo związany jest i z Międzyborowem. Od samego początku w jury Turnieju zasiada też poeta z Żyrardowa Jerzy Paruszewski, a pozostałymi jurorami są znani krytycy, pisarze i poeci. W tym roku będzie to prezes ZLP Marek Wawrzkiewicz z Warszawy, autor kilkudziesięciu książek oraz Maciej Woźniak z Płocka, poeta, krytyk literacki, w 2011r. nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia.

W Turnieju jest też osobna kategoria „gimnazjaliści”, aby młodzi autorzy także mogli śmiało stawać w szranki, gimnazjaliści biorą jednocześnie udział w Turnieju Otwartym, gdzie I nagroda wynosi 700 zł.

PROGRAM IMPREZY:

  • 14.30 - Rozpoczęcie, wspomnienie patrona konkursu dr. Ziemowita Skibińskiego

  • 14.45 - Krótka prezentacja czasopisma literackiego „Żyrardowskie Zeszyty Literackie”

  • 15.00 - „Po pięć wierszy” czytają jurorzy: Jerzy Paruszewski i Jerzy Jankowski

  • 15.20 - Dyskusja o kondycji współczesnej poezji, spotkania autorskie jurorów: Macieja Woźniaka i Marka Wawrzkiewicza

  • 16.30 - XVIII Otwarty Turniej Jednego Wiersza

  • ok. 19.00 - Rozdanie nagród, zakończenie imprezy

« powrót